Pracownicy z Rumunii - Agencja Pracy DP Workers
Background

Pracownicy z Rumunii - Rekrutacja pracowników

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.


Pracownicy z rumunii

1 stycznia 2007 roku Rumunia przystąpiła do Unii Europejskiej. Od tego momentu obywatele tego kraju mogą zatrudnić się w Polsce bez zezwolenia na pracę. Obejmuje ich artykuł 87 ustęp 1, zdanie 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U nr 99, poz. 1001 ze zmianami).

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli dotknął Cię kryzys związany z brakami kadrowymi, warto zaproponować pracę cudzoziemcom z Rumunii. Nie obawiaj się formalności, zatrudnienie odbywa się według uproszczonych procedur. We wszystkim pomożemy Ci zresztą my - agencja pośrednictwa pracy.

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Jak poradzić sobie z brakiem pracowników? Postaw na pracowników z Rumunii

Polskę coraz bardziej dotyka niż demograficzny, w związku z czym na naszym rynku brakuje osób w wieku produkcyjnym. Wielu przedsiębiorców dostrzega deficyty, jeśli chodzi o pracowników konkretnych branż. Cierpi zatem budownictwo, sektor usługowy i handlowy.

W tej sytuacji konieczne jest zatrudnienie obywateli innych krajów, na przykład z Rumunii. Państwa Europy Środkowo-Wschodniej takie jak Polska, Węgry i Czechy mają ograniczoną ilość pracowników. Do tej pory opłacało się zatrudniać Ukraińców, jednak zbyt często korzystali oni z przysługującego im prawa do zmiany pracodawcy. W związku z tym nasi przedsiębiorcy narażeni byli na dużą rotację pracowników.

Odpowiedzią na potrzeby naszych pracodawców są pracownicy z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Rumuni chętnie przyjeżdżają do naszego kraju, a skrócone procedury ich zatrudniania zadowalają obie strony - pracownika i pracodawcę.


Co mówi prawo o zatrudnianiu obywatela państwa Europy Środkowo-Wschodniej?

W swoim przedsiębiorstwie możesz zatrudnić obywatela państwa należącego do Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii w taki sam sposób jakbyś zatrudniał Polaka. Żadne dodatkowe formalności nie są tu wymagane. Cudzoziemiec musi jednak zgłosić pobyt w Polsce, jeśli przekroczy on okres 3 miesięcy. Dokonuje tego w urzędzie wojewódzkim najbliższym jego miejsca zamieszkania.

Mimo że procedury zatrudniania obywateli z Rumunii nie są skomplikowane i tak możesz nie mieć czasu wszystkiego dopilnować. Spokojnie - pomożemy Ci w formalnościach i weźmiemy na siebie inne obowiązki, którymi byłbyś obarczony.
Jak pomagamy zatrudnić pracowników z rumunii?

Bierzemy na siebie wszelkiego rodzaju formalności. Załatwiamy sprawy urzędowe i prawne. Dbamy o to, aby współpraca z polskimi przedsiębiorcami przebiegała bez zarzutu. Zapewnimy pracownikowi z rumunii transport, zakwaterowanie, wyżywienie, wsparcie w rodzimym języku. Obowiązki pracodawcy sprowadzają się tu tylko do podpisania umowy.
Jak pomagamy zatrudnić obywateli z Rumunii?

Pozyskamy dla Ciebie najlepszego pracownika. Wiemy, że sytuacja wielu firm jest kryzysowa (brak rąk do pracy powoduje, że nie mogą one wywiązywać się ze zleceń). Agencje takie jak nasza są po to, aby pomagać przedsiębiorcom. Rekrutujemy pracowników z rynków wschodnich, ale także z Dalekiego Wschodu. Nie obawiaj się, że pracownicy, których oddelegujemy do pracy do Ciebie nie spełnią Twoich oczekiwań. Mamy swoich przedstawicieli w 6 dużych miastach Europy Wschodniej. Tworzymy atrakcyjne oferty usług dla wielu firm.

Załatwianie wszystkich formalności leży po naszej stronie - Ty tylko podpisujesz umowę. Omija Cię cała biurokratyczna procedura.

Oprócz tego organizujemy cudzoziemcom transport i zakwaterowanie. Dbamy o Twojego pracownika - wspieramy go w jego rodzimym języku i pomagamy mu się zaaklimatyzować na polskim rynku. Ponadto zapewnimy Ci:
obsługę kadrowo-płacową - nie musisz martwić się rozliczeniami i prowadzić ewidencji osobowej,
elastyczne warunki leasingu pracowniczego - my delegujemy do Ciebie pracownika, któremu Ty zapewniasz pracę,
atrakcyjne warunki współpracy - jesteś dla nas najważniejszy i to Ty masz decydujący głos w kwestii zatrudniania.

Rumuni - otwarci, zmotywowani i przychylni Polakom

Stereotypy dotyczące Rumunów pomału odchodzą do lamusa, a sama Rumunia przestaje być kojarzona z krajem biednym i zacofanym. Coraz częściej traktujemy ją jako partnera biznesowego. Pracy dla obywateli Rumunii u nas nie zabraknie. Nie ma się jednak, co dziwić, że emigranci z państwa Europy Środkowo-Wschodniej cenią sobie warunki życia w Polsce.

Według statystyk minimalna pensja w Rumunii jest dwa razy niższa niż podstawowe wynagrodzenie w naszym kraju.

Sami natomiast Rumuni są otwarci, zmotywowani i przyjaźnie usposobieni do naszych rodaków. Jako naród kojarzymy się z "Solidarnością" i Henrykiem Sienkiewiczem. Obywatele Rumunii cenią także nasze produkty - polska marka znaczy dla nich bardzo wiele.

Pora odczarować wizerunek cudzoziemca z Rumunii jako tego, który jest zacofany i nie można się z nim porozumieć. Warto dodać, że wśród Rumunów wiele osób biegle posługuje się angielskim - nie muszą zatem korzystać ze wsparcia językowego.

Brak Ci rąk do pracy? Nie zwlekaj - rozszerz swoje poszukiwania o pracowników z Rumunii. Twoja firma tylko zyska!

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia