Pracownicy z Indii - Agencja Pracy DP Workers
Background

Pracownicy z Indii - Rekrutacja pracowników

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.


Pracownicy z Indii

Na naszym rodzimym rynku pracy brakuje pracowników. Dla pracodawców oznacza to konieczność poszukiwania siły roboczej nie tylko w Europie, ale także w Azji. Nasza agencja pracy tymczasowej zajmuje się rekrutacją pracowników z różnych stron świata, w tym również z Indii. Polska jest doskonałym miejscem do życia dla Azjatów, co potwierdziły liczne sondaże. Nasi pracodawcy są zadowoleni z cudzoziemców z Indii, Nepalu, Filipin czy Bangladeszu.

Same natomiast Indie to kraj, którego populacja sięga półtora miliarda ludzi. Dlaczego zatem nie wykorzystać ich potencjału kadrowego?

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Pracownicy z Indii - remedium na braki kadrowe w naszym kraju

Dla pracowników z Indii oferta zatrudnienia w Polsce jest bardzo korzystna. Jak już wspomniano, na naszym rodzimym rynku trudno o pracownika. W Indiach można pozyskać wykwalifikowanych pracowników, o czym nieustannie przekonuje się nasza agencja pracy tymczasowej.

Jeśli jesteś pracodawcą, nie martw się o kwalifikacje pracowników z Indii. Można stamtąd pozyskać osoby praktycznie o każdej specjalności. Mamy więc i pracowników z branży budowlanej, produkcyjnej i przetwórczej. Czasami przeszkodą (ze względów religijnych i kulturowych), okazuje się praca w ubojniach. Jednak, jeśli chodzi o różnice kulturowe, polscy pracodawcy nie powinni obawiać się zatrudnienia obywateli z Indii - to demokratyczny, multikulturowy kraj, gdzie życie w miastach tak bardzo nie odbiega od życia w Europie i na Zachodzie.

Jak widzisz, pracownicy z Indii to prawdziwe remedium na braki kadrowe w Polsce. U nas jest pod dostatkiem pracy dla Hindusów, co jest dla nich bardzo korzystne. Jako obywatele tak licznego kraju rzadko kiedy mogą liczyć na dobrze płatną pracę lub na pracę w ogóle. Warunki zatrudnienia w Polsce są dogodne dla obywateli Indii - zadowala ich minimalna płaca, a zakwaterowanie, jakie załatwiamy, jest dla nich wystarczające.


Cechy pracownika z Indii

Indie są specyficznym krajem nie tylko ze względu na zupełnie odmienną kulturę i religię. Współpraca z pracownikami z Indii wygląda nieco inaczej niż w przypadku naszych rodaków. Oczywiście nie można Hindusom odmówić sumienności i rzetelności w wykonywaniu swoich obowiązków, jednak bywają oni nieco samowolni i wykazują lęk przed pracodawcą. Jako właściciel firmy na pewno jednak rozwiążesz ten niewielki problem, przydzielając kompetentnych kierowników, którzy będą wiedzieć jak postępować z obywatelami Indii.

Indie to kraj, w którym hierarchia wartości odgrywa ogromną rolę. Pracodawcy i pracownicy oddzieleni są ogromną przepaścią. Warto upatrywać tu korzyść dla siebie. Hindus szybko się podporządkuje i będzie posłusznie wykonywał polecenia.

Dla pracownika z Indii ogromne znaczenie ma rodzina i poszanowanie wartości społecznych. Prawdopodobnie stąd decyzja o emigracji do Polski - Hindusi chcą zapewnić swoim bliskim godziwy byt, a dzieciom możliwość nauki i rozwoju. Osoby z Indii często rezygnują ze swoich zamierzeń, aby zapewnić rodzinie wszystko to, co najlepsze. Ponadto są pracowite i dobrze mówią po angielsku. Porozumiewanie się z nimi nie stanowi więc większego problemu.
Jak zatrudnić pracownika z Indii?

Dzięki naszej agencji pracy tymczasowej bez problemu zatrudnisz pracownika z Indii. Weźmiemy na siebie wszystkie formalności, a więc procedury urzędowe i kwestie prawne (legalność zatrudnienia pracownika). Masz gwarancję, że dzięki naszemu systemowi rekrutacji pozyskany pracownik będzie idealnie pasował na proponowane przez Ciebie stanowisko. Nie musisz przejmować się zakwaterowaniem i transportem pracownika - wszystkim zajmujemy się my. Wiedz, że procedury w przypadku zatrudnienia cudzoziemca z Azji są skomplikowane. Musiałbyś się zwrócić z wnioskiem do właściwego wojewody o wydanie zezwolenia na pracę.

Wiedz, że od 1 maja 2014 roku możliwe jest zatrudnienie cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Z tym, że wniosek taki składa sam cudzoziemiec, który już przebywa na terytorium Polski. Oczywiście ów wniosek podlega opłacie.

Aby obcokrajowiec mógł legalnie przebywać w naszym kraju, musi mieć wizę. Dokumentem ułatwiającym nieco cały proces jest zaproszenie dla cudzoziemca (upraszcza procedurę zdobywania wizy). Zaproszenie dla cudzoziemca zwalnia z wielu opłat (między innymi z konieczności wykazania odpowiedniej ilości środków finansowych niezbędnych do zakwaterowania i wyżywienia w naszym kraju). Oczywiście pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia spada w tym momencie na osobę zapraszającą.

Jak widzisz, maksymalnie upraszczamy wszystkie procedury, po to, abyś mógł zatrudnić wiele osób z innych krajów. To coraz bardziej popularny trend na naszym rynku. Przynosi nie tylko korzyści pracodawcom, ale i pracownikom. Sami natomiast Polacy zmieniają nastawienie do cudzoziemców z Azji. O ile jeszcze kilkanaście lat temu nie byli skorzy ich tolerować, teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jesteśmy przekonani, że ta multikulturowość wyjdzie nam tylko na dobre.

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia