Leasing Pracowniczy - DP Workers Agencja Pracy - Leasing pracowników
Background

Leasing pracowniczy

To rozwiązanie dobre dla pracodawcy oczekującego szybkiego zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i wygody w kwestii ich obsługi kadrowej.

W przypadku usługi leasingu pracowniczego przedmiotem umowy nie jest Pracownik, lecz usługa – wykonywana przez tegoż Pracownika. Koszt takiej usługi można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności firmy.


Świadczona przez nas usługa wynajmu personelu jest zawsze na najwyższym poziomie, ponieważ proponujemy Państwa firmie naszych wypróbowanych i najlepszych Zleceniobiorców. Cała odpowiedzialność za wykonanie określonego zlecenia spoczywa na nas.


Leasing pracowniczy stanowi optymalne rozwiązanie m.in. dla przedsiębiorców planujących realizację doraźnych przedsięwzięć, wymagających dużego nakładu pracy, w krótkim okresie czasu. Wariant ten sprawdza się znakomicie m.in. w przypadku pracy tymczasowej. Pozwala szybko zaangażować personel wtedy, gdy dany termin tego wymaga. Usługa ta wykorzystywana jest również w razie konieczności tymczasowego zastępowania pracowników, którzy korzystają np. ze zwolnień lekarskich, a także gdy rozwój firmy wymaga kolejnych osób, natomiast ich zatrudnienie wiązałoby się z przekroczeniem ustawowych limitów (np. składki na fundusz socjalny, PFRON itp.).

Background

Proste warunki

Leasingobiorca związany jest umową jedynie z leasingodawcą.

Nasza odpowiedzialność

Cała odpowiedzialność za formę zatrudnienia pozostaje po stronie leasingodawcy.

Łatwe rozliczenia

Rozliczenie następuje na podstawie faktury VAT, bez dodatkowych płatności na rzecz pracowników.

Organizacja

Wszelkie świadczenia socjalne poza miejscem pracy zapewnia leasingodawca.

A co najważniejsze

Dlaczego leasing pracowniczy się opłaca?

W uproszczeniu, decydując się na leasing pracowniczy, zyskujesz „pracowników do wynajęcia”. A także… spokój, bo stroną umowy jest podmiot biznesowy (my) ze wszystkimi tego korzyściami – przede wszystkim formalnościami ograniczonymi do minimum i zwolnieniem z odpowiedzialności związanej z tą formą zatrudnienia przed urzędami.

1.

Bezproblemowość

Ile dokumentów podpiszesz, aby pozyskać 100 pracowników? Jeden - umowę leasingu.


Odpowiadamy za sprawy urzędowe, kontrolujemy pozwolenia na pracę i płacimy daniny publiczne.

2.

Jakość

Nasi przedstawiciele pozyskują najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu na terenie całej Polski.


Pracownikom zapewniamy mieszkanie, transport i wsparcie w języku ojczystym. Wszystko po to, aby zmiana środowiska była dla nich jak najmniej uciążliwa, a praca dla Ciebie efektywna już od pierwszego dnia!

3.

Elastyczność

Jesteśmy w stanie zaoferować Twojej firmie dogodne zasady współpracy. Gdy ponamy wymagania i potrzeby klienta oferujemy mu atrakcyjną współpracę.


Górne ograniczenia właściwie nie istnieją – nie są dla nas wyzwaniem zespoły 150-osobowe! Bez problemu zapewnimy Ci dowolną ilość rąk do pracy!

4.

Gotowość

Załatwiamy badania i formalności, aby Twój pracownik od pierwszej chwili był gotów do pracy.


Choroba, wyjazd, koniec pobytu pracownika? Szybko znajdziemy dla niego zastępstwo.

Zadzwoń do Nas

+48 577 570 810

Mogą Państwo być pewni, że dostarczymy wyszkolonych fachowców, którzy wykonają to, co powinno być zrobione - bez zbędnych formalności i dodatkowych kosztów, związanych z rozliczaniem wynagrodzeń, doborem odpowiedniej kadry czy rekrutacją.

Przejmujemy wszelkie obowiązki pracodawcy, dzięki czemu Wasze przedsiębiorstwo może znacznie obniżyć koszty pracy.
accordion img

Leasing pracowników

Pozyskamy dla Ciebie najlepszych pracowników z Białorusi. Do tej pory bardzo popularne było zatrudnianie pracowników z Ukrainy, obecnie jednak wiele firm decyduje się przyjąć do Leasing pracowników to odpowiedź na potrzeby obecnych czasów. Dzięki naszej agencji pracy tymczasowej możesz skutecznie walczyć z brakami na rodzimym rynku pracy. Zobacz, czym jest leasing pracowników, jaki oferujemy i kiedy powinieneś skorzystać z naszych usług.


Leasing pracowników - czym jest?

Leasing do tej pory kojarzył Ci się tylko z czasowym wynajmem samochodów, maszyn czy obiektów? Słusznie. Istnieje jednak jeszcze leasing pracowniczy, czyli personalny. To nic innego jak wynajęcie pracownika przez firmę, w której jest on zatrudniony innej firmie. Takie "wypożyczenie" jest oczywiście na określony czas lub do końca realizacji konkretnego zlecenia.

A jak wygląda kwestia leasingu pracowniczego w przypadku pracy tymczasowej? Agencje pracy tymczasowej (w tym nasza) zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę, a następnie delegują ich do pracodawcy "użytkownika". To u niego pracownik podejmuje pracę tymczasową. Tym samym zatrudnieni dostają wynagrodzenie od agencji pracy, czyli od nas.

Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku leasingu pracowniczego, jaki oferujemy, przedmiotem umowy nie jest sam pracownik, a usługa, którą podejmuje się wykonać. Oczywiście jej koszt można zaliczyć do kosztów prowadzenia firmy.
Dla kogo leasing pracowników to dobre rozwiązanie?

Jeśli planujesz realizację doraźnych przedsięwzięć lub takich, które wymagają dużego nakładu pracy w krótkim czasie, pomyśl o leasingu pracowniczym. Warto w takim przypadku wynająć pracownika tymczasowego - zaangażujesz go do pracy wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Leasing pracowniczy przyjdzie Ci w sukurs także wtedy, kiedy Twoi pracownicy przebywają na zwolnieniu lekarskim lub gdy po prostu masz braki kadrowe. Zatrudnienie nowych pracowników często wiąże się z obciążającymi składkami - czy to na fundusz socjalny, czy na PFRON. Dzięki nam te problemy masz z głowy.

Zatem, kiedy najlepiej się zdecydować na leasing pracowniczy? Wtedy, gdy: zostałeś zobligowany do wykonania jednostkowego, unikalnego zlecenia, chcesz wypełnić tymczasowe braki kadrowe, zadania, które mają wykonać pracownicy, wymagają określonych i specjalistycznych kwalifikacji, ilość pracy przewyższa Twoje możliwości kadrowe.
Jak leasing pracowników wygląda w świetle prawa?

Idea leasingu pracowników przybyła do nas w 2003 roku ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Według ustawy z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnianiu pracowników tymczasowych praca tymczasowa to wykonywanie na rzecz danego pracodawcy- użytkownika zadań przez określony czas jednak nie dłuższy niż wskazany w ustawie. Według niej pracownicy tymczasowi mogą świadczyć pracę na rzecz jednego przedsiębiorcy maksymalnie przez 18 miesięcy (od 1 czerwca 2017 roku). Zadania mają charakter: sezonowy, okresowy, doraźny.
A ponadto:

-ich terminowe wykonanie przez pracowników zatrudnionych u pracodawcy- użytkownika byłoby niemożliwe,
-ich wykonanie należy do obowiązków nieobecnego pracownika zatrudnionego przez pracodawcę-użytkownika.
Jakie dokumenty musi zawierać umowa leasingu pracowniczego?

Aby mogła zostać zawarta umowa leasingu pracowniczego, konieczne są następujące dokumenty:
-porozumienie między pracodawcami macierzystymi a wypożyczającymi,
-umową o pracę tymczasową zawarta pomiędzy pracownikiem a nowym pracodawcą,
-pisemna zgoda pracownika na leasing,
-bezpłatny urlop udzielony pracownikowi przez leasingodawcę.

Procedury są więc skomplikowane. Leasing pracowniczy, który my oferujemy, sprowadza się tylko do podpisania z nami umowy. Jest więc szybko, łatwo i efektywnie.
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem pracowników za pośrednictwem naszej agencji?

Wiemy, że procedury zatrudniania pracowników tymczasowych są bardzo skomplikowane (zwłaszcza w przypadku pracowników z Azji). Jednak my znajdziemy rozwiązanie Twojej trudnej sytuacji.

Leasingobiorca jest związany umową tylko z leasingodawcą. Cała odpowiedzialność za formę zatrudnienia znajduje się po naszej stronie. Ty tak naprawdę nie musisz nic robić - wystarczy, że podpiszesz z nami umowę. Nasza agencja pracy tymczasowej zapewnia łatwą formę rozliczenia, bez dodatkowych kosztów na rzecz pracowników. Rozliczenie następuje na podstawie faktury VAT. Nie musisz się także martwić o zakwaterowanie i wyżywienie pracownika - tym zajmujemy się my. Bierzemy na siebie także wszelkie świadczenia socjalne poza jego miejscem pracy.
Co jeszcze zyskasz?


Minimalizujemy formalności

Minimalizujemy formalności. Dzięki nam możesz zatrudnić nawet 100 pracowników, podpisując tylko jedną umowę - umowę leasingu. A poza tym wszystko odbywa się zgodnie z prawem - dbamy o kwestie urzędowe, kontrolujemy pozwolenia na pracę, płacimy daniny publiczne.


Dokonujemy rekrutacji i selekcji

Pozyskamy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu. Zatroszczymy się o Twoich pracowników. Zapewnimy im zakwaterowanie, wyżywienie i wsparcie w rodzimym języku. Wszystko po to, aby praca, jaką dla Ciebie wykonają była jak najbardziej efektywna. Już od pierwszych dni!


Rekrutujemy całe grupy pracowników do pracy tymczasowej

Robimy wszystko, by zasady leasingu pracowniczego były zgodne z prawem, ale jednocześnie dostosowujemy się do Twoich potrzeb. Jeśli musisz zatrudnić wielu pracowników, nie stanowi to dla nas problemu. Pozyskujemy nawet 150-osobowe zespoły. Wiemy, że w niektórych branżach przemysłu po prostu brakuje rąk do pracy. Jesteśmy w stanie sprostać tym wyzwaniom.


Sytuacje awaryjne? To dla nas nie problem!

Pewnie zastanawiasz się, co w razie choroby lub skończonego pobytu pracownika? Nie martw się! Szybko znajdziemy Ci kolejną parę rąk do pracy.
Jak wyglądają kwestie formalne między agencją pracy a pracownikiem?

Praca tymczasowa, której podejmuje się pracownik, także musi zostać obwarowana umową. W leasingu pracowniczym, jaki proponujemy, to my podpisujemy ją z pracownikiem.

Oprócz tego zajmujemy się również:
- sprawami związanymi z wynagrodzeniami - ich naliczaniem i wypłatą,
- odprowadzaniem podatków,
- dodatkowymi świadczeniami,
- szkoleniami pracowników, którzy będą wynajmowania do konkretnych usług.

Pewnie zastanawiasz się, jak wyglądają kwestie formalne z Twojej strony? Pracownik, który jest u Ciebie zatrudniony na podstawie umowy o pracę tymczasową, ma prawo do urlopu, a Ty za naszym pośrednictwem będziesz płacił za niego składki ZUS. Okres zatrudnienia tymczasowego wlicza się do stażu pracy. Obie strony obowiązuje także okres wypowiedzenia. Co ważne, agencja pracy i pracodawca-użytkownik musi pamiętać o tym, by pracownik tymczasowy wyraził pisemną zgodę na wykonywanie pracy u innego podmiotu niż ten, u którego został zatrudniony. Nie musisz się jednak martwić. Wszystkiego dopilnujemy, abyś działał zgodnie z prawem.
Jakie są warunki naszej współpracy?

Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, dbamy o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z prawem. Nasze zasady współpracy muszą zatem być jasno określone.

W umowie, którą zawieramy powinny się znaleźć informacje o:
- rodzaju pracy, którą ma wykonywać zatrudniony u Ciebie pracownik tymczasowy,
- kwestiach związanych z wynagrodzeniem pracownika u nas zatrudnionego, a oddelegowanego do pracy u Ciebie,
- okresie wykonywania danej pracy na rzecz Twojej firmy,
- zasadach ewentualnej rezygnacji z pracowników tymczasowych.

Oczywiście sporządzimy pisemną umowę leasingową, która będzie zabezpieczała interesy obu stron.

Z kolei w naszej gestii jest:
- wyszukiwanie pracowników według kryteriów przez Ciebie przekazanych - za pośrednictwem kwestionariusza pracodawcy,
- załatwianie formalności związanych z wizą, pobytem oraz legalnym zatrudnieniem obcokrajowców na terenie Polski,
- odpowiadamy za obsługę kadrowo-płacową,
- wypłacamy wynagrodzenie pracownikowi tymczasowemu,
- odprowadzamy należne składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, zaliczkę na podatek dochodowy oraz PFRON dla pracownika tymczasowego,
- wyszukujemy zakwaterowanie i opłacamy mieszkanie zatrudnionym u Ciebie obcokrajowcom,
- wystawiamy dla Ciebie fakturę VAT - zawiera ona całkowite koszty zatrudnienia pracownika tymczasowego oraz naszą marżę.
Jakie są korzyści leasingu pracowniczego?

Nasza agencja pracy dokłada wszelkich starań, abyś odniósł jak najwięcej korzyści wynikających z podpisania z nami umowy.

Przede wszystkim, decydując się na współpracę z nami:
- nie musisz ponosić kosztów związanych z rekrutacją i zatrudnieniem pracowników na umowę o pracę lub umowę zlecenie, tym samym więc oszczędzasz pieniądze,
- korzystasz z naszych usług wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebuje Twoja firma,
- możesz czerpać ze światowych zasobów kadrowych, kiedy w Twojej firmie niezbędny jest specjalista,
- nie musisz martwić się przepisami prawa pracy, ponieważ wszystkim zajmujemy się my,
- możesz zrezygnować z usług pracownika tymczasowego, kiedy jego praca Ci nie odpowiada (umowa leasingowa reguluje te kwestie).

Poza tym:
-ochroną socjalną oraz naliczaniem pracownikowi stażu pracy zajmujemy się my, więc odpada Ci kolejny obowiązek,
-możesz pozyskać pracownika w momencie, kiedy nie stać Cię, aby szukać go na rodzimym rynku pracy lub zapewnić mu etat,
-zyskasz specjalistów, którzy są wykwalifikowani i nie poświęcisz na to zbyt wielu pieniędzy.

Jeśli potrzebujesz tymczasowego wsparcia w postaci dodatkowych rąk do pracy, leasing pracowniczy może okazać się idealny. Kiedy Twoja firma przechodzi kryzys i tniesz koszty, także przyjdziemy Ci z pomocą.

Leasing pracowniczy zyskuje coraz więcej zwolenników. Jak wynika z danych Polskiego Forum HR, można zaobserwować znaczne wzrosty w liczbie zatrudnianych pracowników tymczasowych.

Chcesz legalnie pozyskać pracownika tymczasowego i obniżyć koszty działalności? Zgłoś się do nas!

Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia