Pracownicy z Filipin - Agencja Pracy DP Workers
Background

Pracownicy z Filipin - Rekrutacja pracowników

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.


Pracownicy z Filipin

W polskich przedsiębiorstwach coraz częściej brakuje rąk do pracy. Wiele z nich z tego powodu ogranicza ilość zleceń, co nie jest dobre dla naszej gospodarki. Jako agencja pracy zajmujemy się rekrutacją między innymi pracowników z Azji, w tym z Filipin. Są oni ratunkiem dla polskich przedsiębiorstw.

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Kłopoty polskich przedsiębiorców a pracownicy z Filipin

Znaleźć pracowników fizycznych w naszym kraju wcale nie jest łatwo. Nasi przedsiębiorcy skarżą się na niski poziom kształcenia zawodowego, starzenie się społeczeństwa, migracje w celach zarobkowych i brak wymiany kadry na młodszą. Kandydaci, którzy już zgłoszą się do pracy w danym zakładzie, zwykle mają zbyt wysokie wymagania finansowe.

Próby zatrudniania pracowników z Ukrainy nie są ostatnio dobrym pomysłem. Ich roszczeniowa postawa oraz częste migracje w celach zarobkowych do naszych zachodnich sąsiadów spowodowały, że pracodawcy tracą zaufanie do pracowników ze Wschodu.

Filipiny znajdują się na 13 miejscu pod względem liczby ludności (106 milionów obywateli). Niestety, warunki życia na w tym kraju mocno odbiegają od komfortowych. Filipińczycy borykają się z niedostatkiem - nie potrafią wyżywić ani siebie, ani swoich rodzin. Nie dziwi zatem fakt, że chętnie przyjeżdżają do Polski do pracy. To sprawia, że są w stanie ożywić gospodarkę w naszym kraju.


Pracownicy z Filipin - jak ich zatrudniać?

Pracownicy z Filipin są uczciwi lojalni i sumienni. Jednak wcale nie tak łatwo jest ich zatrudnić. Pracownicy z Azji, aby dostać pracę w naszym kraju, muszą przejść szereg procedur. Migrację zarobkową na Filipinach nadzoruje rządowa agencja zatrudnienia POE (Philippine Overseas Employment Administration). Nasza agencja pracy doskonale orientuje się w kwestiach prawnych na Filipinach i potrafi doskonale sobie poradzić nawet w trudnej sytuacji. Mamy ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o sprowadzanie pracowników z Filipin do Polski. Warto wiedzieć, że procedury są tu trochę odmienne od tych obowiązujących w przypadku zatrudniania pracowników z Ukrainy.

Konieczne jest zezwolenie na pracę uzyskane od wojewody. Jeśli wniosek nie wymaga poprawek, kompletowanie załogi z Filipin trwa około 3 miesięcy. Cudzoziemiec dostaje zezwolenie na pracę, a następnie musi postarać się o wizę (jest to warunek konieczny, aby obcokrajowiec mógł legalnie przebywać w naszym kraju). Filipińczyka trzeba zatrudnić na minimum rok (i można ten okres przedłużyć do 3 lat), czyli inaczej niż Ukraińca, który w Polsce mógł pracować tylko 3 miesiące
Jak pomagamy zatrudnić pracowników z Filipin?

Bierzemy na siebie wszelkiego rodzaju formalności. Załatwiamy sprawy urzędowe i prawne. Dbamy o to, aby współpraca z polskimi przedsiębiorcami przebiegała bez zarzutu. Zapewnimy pracownikowi z Filipin transport, zakwaterowanie, wyżywienie, wsparcie w rodzimym języku. Obowiązki pracodawcy sprowadzają się tu tylko do podpisania umowy.
Jakimi pracownikami są obywatele z Filipin?

Filipińczycy są pracowici i sumienni, dlatego polscy pracodawcy są z nich bardzo zadowoleni. Sami Filipińczycy natomiast nie traktują pracy jako przykrego obowiązku. Do wszystkiego, co robią, bardzo się przykładają. Powierzone im zadania zawsze doprowadzają do końca. Potrafią pracować samodzielnie, jak i w grupie. Filipińczycy to zdolny naród, który szybko się uczy - pracownicy po przeszkoleniu są od razu gotowi do tego, aby zacząć wykonywać swoje obowiązki.

Filipińczycy niesamowicie przykładają się do pracy - są dokładni, niemal precyzyjni w tym, co robią. Chętnie pracują w systemie zmianowym i nie narzekają do ciężkie warunki.

Filipińczykom Polska jawi się jako kraj bogaty, gdzie można dobrze zarobić. Minimalna płaca w zupełności im wystarcza. Jeśli zależy im na tym, aby sobie "dorobić" biorą nadgodziny lub pracują w weekendy. Dla wielu Polaków byłoby to nie do pomyślenia.

Filipińczycy doskonale mówią po angielsku, dlatego łatwo porozumiewają się z przełożonymi i współpracownikami. W większości wyznają katolicyzm, dlatego różnice religijne między nimi a obywatelami naszego kraju praktycznie nie istnieją.

Filipińczycy są pogodni, pełni radości życia. Na ich twarzy często gości uśmiech.

Nasza gospodarka przeżywa kryzys związany z brakiem siły roboczej. Dlaczego zatem nie poszukać jej wśród obywateli z Filipin? Pracownicy z tego kraju mają wiele pozytywnych cech.

Chcesz pozyskać ręce do pracy i mieć pewność, że Twoje przedsiębiorstwo przetrwa niedobory kadrowe? Skontaktuj się z nami!

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia