Pracownicy z Białorusi - Agencja Pracy DP Workers
Background

Pracownicy z Białorusi - Rekrutacja pracowników

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.


Pracownicy z Białorusi

Na polskim rynku coraz bardziej widoczny staje się niedobór pracowników i to praktycznie w każdej branży. Obserwujemy ogromne zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, zarówno tych wykwalifikowanych, jak i niewykwalifikowanych.

Zatrudnienie cudzoziemców jest więc jedyną szansą, aby uzupełnić braki kadrowe. Nie dziwi zatem fakt, że pracownicy z Białorusi zapełniają polskie place budów i hale produkcyjne. Warto zastanowić się nad tym, co ma wpływ na taką, a nie inną sytuację w naszym kraju. Na pewno przyczynia się do tego kryzys demograficzny, ciągła emigracja Polaków za granicę oraz wysokie tempo wzrostu PKB.

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Pracownicy z Białorusi zapełnią braki kadrowe w Polsce

Pozyskamy dla Ciebie najlepszych pracowników z Białorusi. Do tej pory bardzo popularne było zatrudnianie pracowników z Ukrainy, obecnie jednak wiele firm decyduje się przyjąć do pracy Białorusinów. Spójrzmy na statystyki: tylko w pierwszym kwartale 2020 roku liczba przekroczeń granicy między Polską a Białorusią wynosiła 1,9 mln. Z tego prawie 88% stanowili Białorusini, a 12% Polacy. Niestety, statystyki pokazują też, że wielu obywateli Wschodu pracowało u nas w nielegalnie. Z naszą agencją pracy taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Czuwamy nad tym, aby wszystko działało zgodnie z prawem, a pobyt obcokrajowców w Polsce był legalny.

Faktem jest, że pracownicy z Białorusi coraz lepiej odnajdują się w naszym kraju. W odróżnieniu od obywateli z Ukrainy nie są jednak zainteresowani każdym proponowanym stanowiskiem. Pracownicy z Białorusi, których dla Ciebie rekrutujemy, są wykształceni i przeszkoleni. Wśród nich znajduje się wielu fachowców posiadających odpowiednie kwalifikacje.

Pozyskamy dla Ciebie pracowników z Białorusi do pracy w budownictwie, transporcie, przemyśle, ale również branży medycznej. Nasz rynek pracy stwarza Białorusinom wielkie szanse zawodowe, natomiast pracodawcy, zatrudniając ich, zapełniają braki kadrowe.

Warunki życia w naszym kraju są dogodne dla Białorusinów. Polska gwarantuje im wysokie standardy i dobre zarobki. Na pewno na ich migrację ma wpływ napięta sytuacja w ich rodzimym kraju oraz brak pracy.


Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Białorusi?

Jak już wspomnieliśmy, nasza agencja pracy zatrudnia tylko wykwalifikowanych pracowników. Na Białorusi warunki życia pozostawiają wiele do życzenia, a polski rynek pracy wciąż boryka się z brakiem siły roboczej. Stąd pozyskanie pracowników ze Wschodu staje się idealnym rozwiązaniem. Dlaczego warto? Powodów jest kilka.

Przede wszystkim kultura na Białorusi jest bardzo podobna do naszej. Stąd tamtejsi pracownicy nie będą mieli problemu w nawiązaniu dobrych relacji z Polakami. Łatwo zaadaptują się do naszej rzeczywistości oraz przyjmą polskie normy społeczne. To wszystko wpływa na dobrą atmosferę w pracy, a ta jest podstawą udanych relacji w firmie.

Zatrudnianie Białorusinów jest korzystne także ze względu na uproszczone formalności (obowiązują one także podczas zatrudniania obywateli z Ukrainy). Pracownicy ze Wschodu nie muszą mieć pozwolenia na pracę w naszym kraju, jeśli czas ich pobytu w Polsce nie przekroczy 6 miesięcy w ciągu roku. Jedynym wymaganym dokumentem jest tu oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia. Jeśli jednak chcesz zatrudnić obywatela Białorusi na stałe, konieczne będzie, aby uzyskał on pozwolenie na pracę.

Pracownik z Białorusi jest sumienny, rzetelny i uczciwy. Zależy mu, aby polski pracodawca był z niego zadowolony. Białorusini chętnie też biorą nadgodziny. Według nich jest to szansa, aby zarobić więcej i nie postrzegają tego jako wyzysk.

Polskiemu pracodawcy opłaca się zatrudniać Białorusina. Pracuje on tak samo (lub nawet bardziej) wydajnie jak Polak, jednak za niższą stawkę. Białorusinów cechuje pokora - nie stawiają oni warunków, gdyż wiedzą, że w naszym kraju panują i tak lepsze warunki pracy niż w ich rodzimym.

Nie bez znaczenia dla naszych pracodawców jest także okresowość zatrudniania. Mogą oni pozyskać kandydatów do pracy wtedy, kiedy firma najbardziej tego potrzebuje. Nasza agencja pracy umożliwi Ci zatrudnienie pracownika wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujesz. Szybko i sprawnie.
Jak działa nasza agencja pracy tymczasowej?

Naszą specjalnością jest pozyskiwanie pracowników z rynków wschodnich. Nasi rekruterzy działają w wielu miastach Europy Wschodniej i pozyskują dla Ciebie najlepszych pracowników, idealnie dopasowanych do danego stanowiska. Minimalizujemy także formalności - zajmujemy się kwestiami prawnymi i urzędowymi. Jedyne, co musisz zrobić to po prostu dać pracę obywatelom ze Wschodu. Zajmujemy się zakwaterowaniem, transportem, wsparciem w ojczystym języku pracownika. Ty masz to wszystko z głowy!

Współpracujemy z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i małymi oraz średnimi przedsiębiorstwami. Z naszej pomocy skorzystało już wiele osób, które dzięki temu, że pozyskały pracowników, na nowo ożywiły swój biznes. Nie czekaj, aż sytuacja Cię przerośnie - już teraz zatrudnij pracowników ze Wschodu.

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia