Pracownicy z Bangladeszu - Agencja Pracy DP Workers
Background

Pracownicy z Bangladeszu - Rekrutacja pracowników

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.


Pracownicy z Bangladeszu

Na polskim rynku pracy nie ma stabilnej sytuacji, jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb kadrowych pracodawców. Coraz częściej brak im "rąk do pracy". Stąd też od dawna poszukują oni pracowników na rynkach zagranicznych - głównie Wschodnim, ale i na Dalekim Wschodzie. Pracownicy z Azji, w tym z Bangladeszu są u nas pożądani. Dlaczego warto ich zatrudniać? Jakie są perspektywy dla polskich przedsiębiorców?

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Dlaczego pozyskiwanie pracowników ze Wschodu to już za mało?

Nasza agencja pracy tymczasowej znajduje wykwalifikowanych pracowników z różnych krajów świata. Jesteśmy świadomi, czego potrzebują polscy pracodawcy, ale także nie uchodzą naszej uwadze zmiany na rynku pracy w kraju. Jesteśmy w stanie zapewnić siłę roboczą w razie braków kadrowych w różnych sektorach: przemysłowym, usługowym, budowlanym.

Od jakiegoś czasu obserwujemy, że pracownicy z Ukrainy stali się zbyt roszczeniowi w stosunku do polskich pracodawców. Ma to związek z bardziej pomyślną sytuacją gospodarczą w ich kraju i lepszymi warunkami zatrudnienia. Wniosek jest więc taki, że pracowników z Ukrainy na razie nie opłaca się zatrudniać tak bardzo, jak pracowników z Azji.


Pracownicy z Bangladeszu - polski rynek pracy ich potrzebuje

Mimo że trend, jeśli chodzi o zatrudnianie pracowników z Azji, jest jeszcze słabo zauważalny, przyrost zezwoleń na pracę pokazuje, że coraz bardziej się on utrwala. W samym 2018 roku wydano 40 tysięcy zezwoleń na pracę dla pracowników z Dalekiego Wschodu (głównie Filipiny, Indie, Nepal, Bangladesz, Malezja, Sri Lanka).

Pracownicy z Bangladeszu są przystosowani do pracy w Polsce. Przypomnijmy, że w ich kraju istnieje centrum szkoleniowe, gdzie przyszli ochotnicy do pracy kształcą się w wielu zawodach. Sam natomiast pracownik z Bangladeszu, Nepalu czy innego państwa Dalekiego Wschodu będzie wdzięczny polskiemu pracodawcy za zatrudnienie.

Pracownik z Azji nie będzie przerywał pracy w celu podróży do rodziny częściej niż raz na rok. Polskim pracodawcom opłaca się zatrudniać pracowników z Bangladeszu - są zmotywowani, pracowici, zdolni i gotowi pracować nawet 16 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego minimalne wynagrodzenie, okazuje się, że pracownicy z Dalekiego Wschodu są niemal idealni.
W jakich zawodach w Polsce można zauważyć braki pracowników?

To nie nowina, że w Polsce brakuje cieśli, zbrojarzy, murarzy, tynkarzy i pracowników na budowy. Migranci z Azji przyjeżdżają do nas, aby wykonywać prace, za które rodzimi fachowcy zażądaliby znacznie większego wynagrodzenia. Azjaci najczęściej pracują m.in. jako robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy, ale nie brak także wśród nich operatorów maszyn.

Smutne jest to, że pracownicy z Bangladeszu nie mają okazji wykazać się zdolnościami we własnym państwie, dlatego są zmuszeni migrować do innych krajów. Przez naszych zleceniodawców są postrzegani jednak jako świetni fachowcy, zawsze gotowi sprostać stawianym im wyzwaniom.

Przez to, że pozwolenia na pracę cudzoziemca uzyskuje się od wojewody (nie działa tu procedura uproszczona, jak w przypadku Ukraińców), pracodawca ma gwarancję, że pracownik będzie pracował wyłącznie u niego. Niemożliwe jest więc porzucenie pracy przez obcokrajowca i znalezienie lepszej oferty.
Jak zatrudnić obcokrajowca z Azji?

Aby pracodawca mógł zatrudnić pracownika z Azji, wymagane są określone procedury. Przede wszystkim trzeba uzyskać zezwolenie na pracę w urzędzie wojewódzkim. Potem takie zezwolenie wysyła się do cudzoziemca oraz rezerwuje mu termin w polskim konsulacie w celu złożenia aplikacji na wizę. Czasami konieczne jest uzupełnienie dokumentacji na przykład o ubezpieczenie na czas podróży.

A jak nasza agencja pracy pomaga zatrudniać cudzoziemców? Oferujemy współpracę na zasadzie leasingu pracowniczego. Działamy w zgodzie z polskim i międzynarodowym prawem. Załatwiamy wszelkie formalności związanie z zatrudnianiem pracowników ze Wschodu i Dalekiego Wschodu. Ponadto zajmujemy się ich zakwaterowaniem i wyżywieniem. Rola pracodawcy sprowadza się tylko do podpisania umowy.

Rekrutacja pracowników trwa u nas cały czas. Jeśli potrzebujesz rąk do pracy, zgłoś się do nas! Gwarantujemy minimum formalności.

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia