Leasing pracowników ze Wschodu - DP Workers agencja pracy
Background

Leasing pracowników ze Wschodu

To rozwiązanie dobre dla pracodawcy oczekującego szybkiego zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i dalekiego wschodu i wygody w kwestii ich obsługi kadrowej.

Leasing pracowniczy to odpowiedź na zmieniające się zapotrzebowania rynku pracy. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć koszty utrzymania pracowników przez pracodawcę. Nasza agencja pracy tymczasowej zajmuje się leasingiem pracowników ze Wschodu (w tym pracowników z Ukrainy, Białorusi). Wiemy, że leasing pracowników tymczasowych pozwoli Ci zmniejszyć koszty zatrudnienia i pozyskać wykwalifikowaną kadrę na określony czas.

Background

Proste warunki

Leasingobiorca związany jest umową jedynie z leasingodawcą.

Nasza odpowiedzialność

Cała odpowiedzialność za formę zatrudnienia pozostaje po stronie leasingodawcy.

Łatwe rozliczenia

Rozliczenie następuje na podstawie faktury VAT, bez dodatkowych płatności na rzecz pracowników.

Organizacja

Wszelkie świadczenia socjalne poza miejscem pracy zapewnia leasingodawca.

A co najważniejsze

Dlaczego leasing pracowniczy się opłaca?

W uproszczeniu, decydując się na leasing pracowniczy, zyskujesz „pracowników do wynajęcia”. A także… spokój, bo stroną umowy jest podmiot biznesowy (my) ze wszystkimi tego korzyściami – przede wszystkim formalnościami ograniczonymi do minimum i zwolnieniem z odpowiedzialności związanej z tą formą zatrudnienia przed urzędami.

1.

Bezproblemowość

Ile dokumentów podpiszesz, aby pozyskać 100 pracowników? Jeden - umowę leasingu.


Odpowiadamy za sprawy urzędowe, kontrolujemy pozwolenia na pracę i płacimy daniny publiczne.

2.

Jakość

Nasi przedstawiciele pozyskują najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu na terenie całej Polski.


Pracownikom zapewniamy mieszkanie, transport i wsparcie w języku ojczystym. Wszystko po to, aby zmiana środowiska była dla nich jak najmniej uciążliwa, a praca dla Ciebie efektywna już od pierwszego dnia!

3.

Elastyczność

Jesteśmy w stanie zaoferować Twojej firmie dogodne zasady współpracy. Gdy ponamy wymagania i potrzeby klienta oferujemy mu atrakcyjną współpracę.


Górne ograniczenia właściwie nie istnieją – nie są dla nas wyzwaniem zespoły 150-osobowe! Bez problemu zapewnimy Ci dowolną ilość rąk do pracy!

4.

Gotowość

Załatwiamy badania i formalności, aby Twój pracownik od pierwszej chwili był gotów do pracy.


Choroba, wyjazd, koniec pobytu pracownika? Szybko znajdziemy dla niego zastępstwo.

Zadzwoń do Nas

+48 577 570 810

Mogą Państwo być pewni, że dostarczymy wyszkolonych fachowców, którzy wykonają to, co powinno być zrobione - bez zbędnych formalności i dodatkowych kosztów, związanych z rozliczaniem wynagrodzeń, doborem odpowiedniej kadry czy rekrutacją.

Przejmujemy wszelkie obowiązki pracodawcy, dzięki czemu Wasze przedsiębiorstwo może znacznie obniżyć koszty pracy.
accordion img

Czym jest leasing pracowniczy?

Słowo leasing do tej pory kojarzyło się tylko z wynajmem samochodów, maszyn czy nieruchomości. Warto jednak dostrzec jego formę personalną, czyli leasing pracowniczy. Dzięki niemu możesz wypożyczyć pracownika przez firmę, w której jest on zatrudniony. Oczywiście pracownik musi wyrazić zgodę na takie oddelegowanie do innego pracodawcy. Co ważne, przedmiotem leasingu nie jest sam pracownik, ale usługa, którą zobowiązuje się on wykonać.


Leasing pracowników - co o nim mówią zapisy kodeksu pracy?

Ustawa Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1976 roku reguluje stosunek pracy. Mówi także o tym, że leasing pracowniczy to porozumienie między dwoma pracodawcami - leasingodawcą (pracodawca pierwotnym) i leasingobiorcą. Przedmiotem jest usługa, którą wykonuje konkretny pracownik (po uprzednim wyrażeniu zgody). Oprócz powyższych zapisów mamy jeszcze w Polsce ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku, która odnosi się do zatrudniania pracowników tymczasowych. Według wspomnianej ustawy pracownicy tymczasowi mogą świadczyć pracę u jednego pracodawcy maksymalnie przez 18 miesięcy (o ile ich zadania mają charakter sezonowy, okresowy lub doraźny).

Musisz wiedzieć, że konstrukcja umowy na wykonanie usługi leasingu jest dość skomplikowana. Potrzebne są bowiem liczne dokumenty, takie jak porozumienie między pracodawcami (wynajmującym i macierzystym), umowa o pracę tymczasową (zawarta pomiędzy pracownikiem a nowym pracodawcą), zgoda pracownika na leasing, zgodna na bezpłatny urlop udzielony pracownikowi przez pracodawcę macierzystego.

U nas wszystko sprowadza się do podpisania jednej umowy. Nie musisz przygotowywać rozbudowanej dokumentacji i martwić się formalnościami
Jakie korzyści daje leasing pracowniczy?

Wynajem pracowników ze Wschodu, w tym pracowników z Ukrainy, da Ci wiele korzyści. Przede wszystkim:

-obniżysz koszty zatrudnienia, dzięki czemu Twoje przedsiębiorstwo będzie lepiej funkcjonowało,
-będziesz działać zgodnie z prawem - nie musisz nawiązywać stosunku pracy z pracownikiem, ponieważ bierzemy to na siebie, czyli podpisujemy z nim umowę,
-zatrudnisz taką ilość pracowników, jaka jest Ci potrzebna,
-uzupełnisz braki kadrowe w sezonie, czyli wtedy, kiedy najbardziej potrzebujesz rąk do pracy,
-zyskasz wykwalifikowaną kadrę (pracowników umysłowych i fizycznych),
-nie poniesiesz kosztów utrzymywania działu administracyjnego - kadr i płac,
-zyskasz możliwość wymiany pracowników w przypadku, jeśli nie będą oni spełniali Twoich oczekiwań.
Dlaczego leasing pracowników ze Wschodu to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, zaczęliśmy obserwować zjawisko, jakim jest masowa emigracja pracowników do innych krajów. Spowodowało to niedobór wykwalifikowanej kadry na naszym krajowym rynku pracy. Zmiany w naszym prawie umożliwiły przedsiębiorcom zatrudnianie cudzoziemców ze Wschodu. Korzystne przepisy spowodowały również, że właściciele mogą legalnie skorzystać z leasingu pracowniczego.

Nie obawiaj się, że pracownicy, których dla Ciebie pozyskamy nie będą nadawać się na konkretne stanowiska. Obcokrajowcy z Ukrainy są wykwalifikowani i odpowiednio wyszkoleni. W Europie Wschodniej mamy wielu rekruterów, którzy sprawdzają umiejętności kandydatów. Wielu z nich ma specjalistyczne kursy i certyfikaty uprawniające do wykonywania konkretnych zadań.

Decydując się na leasing, zyskasz pewność, że usługi w Twoim przedsiębiorstwie zostaną wykonane na czas, a Ty zajmiesz się rozwojem firmy.

Oprócz zmniejszenia kosztów zatrudnienia zyskasz o wiele więcej: wykwalifikowanego pracownika lub pracowników, stałe wsparcie, pomoc i doradztwo. Pracownikom, których do Ciebie oddelegowujemy zapewniamy pomoc tłumacza. Pomagamy im się także odnaleźć w nowym środowisku. Statystyki jasno pokazują, że pracy dla Ukraińców w Polsce nie zabraknie. Nasza agencja zatrudnienia zapewni im mieszkanie, transport i wsparcie w języku ojczystym. Dodatkowo warunki współpracy z nami są przejrzyste i bardzo korzystne. Nie istnieją dla nas ograniczenia!

Z nami kryzys Ci nie grozi. Zdaj się na nasze doświadczenie -działamy zgodnie z prawem i dla dobra klienta.

Jesteś gotowy, aby skorzystać z naszej usługi? Leasing pracowniczy to świetnie rozwiązanie dla firm. Nie zwlekaj. Już teraz pozyskaj specjalistów do pracy. Zapotrzebowanie na nich stale rośnie, do tego stopnia, że przedsiębiorstwa podkupują sobie kandydatów. Im szybciej podejmiesz decyzję, tym lepiej!
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia