Pracownicy budowlani z Ukrainy
Background

Pracownicy budowlani z Ukrainy

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.Pracownicy budowlani z Ukrainy

W Polsce branża budowlana boryka się nie tylko z wysokimi cenami materiałów, ale także z brakiem pracowników. Wiele firm przeżywa kryzys spowodowany również rosnącymi kosztami zatrudnienia. Sytuacji nie poprawia coraz bardziej zauważalny w naszym kraju niż demograficzny. Ponadto szacuje się, że na infrastrukturę kolejową i drogową nasz rząd planuje w kolejnych latach przeznaczyć 200 mld złotych.

Rozwiązaniem tej trudnej sytuacji jest zatrudnianie pracowników z Ukrainy.

My, jako agencja pracy tymczasowej, zapewnimy Ci odpowiednią ilość rąk do pracy. Rekrutacja pracowników z Ukrainy to nasz priorytet.

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Zatrudnianie pracowników z Ukrainy - konieczne, aby firma dobrze funkcjonowała

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy w branży budowlanej w Polsce jest dość popularne. Pracownicy ze Wschodu coraz częściej zapełniają nasze budowy. W większości są to ludzie młodzi, w wieku produkcyjnym (średnia wieku to 33 lata). Pracownicy z Ukrainy na budowie radzą obie bardzo dobrze - są młodzi, silni i zmotywowani do pracy. Dzięki nim Twoja firma może uniknąć kryzysu i wywiązać się ze zleceń.
Zagrożenia w branży budowlanej

Warto pozyskiwać pracowników z Ukrainy do pracy na budowach. W przeciwnym razie los polskich przedsiębiorców może być opłakany. Państwo pragnie przeznaczyć ogromne budżety na realizację Programu Budowy Dróg Krajowych i Krajowego Programu Kolejowego. Jednak fakt, że są pieniądze na rozbudowę infrastruktury, nie oznacza, że wszystko jest w porządku. Pracy w Polsce w branży budowlanej nie brakuje, jednak nie ma kto realizować zleceń.
Uproszczone procedury zatrudniania pracowników ze Wschodu, czyli światło w tunelu

Pracownicy z Ukrainy mogą z powodzeniem znaleźć pracę w Polsce. Przyczyniły się do tego między innymi uproszczone procedury zatrudniania obcokrajowców ze Wschodu. Wystarczy, że pracodawca złoży oświadczenie o konieczności powierzenia pracy cudzoziemcowi. W branży budowlanej Ukraińcy są zatrudniani na podstawie zezwolenia na pracę. Wpływ na to ma mniejsza sezonowość prac, jakie wykonują.

Nasza agencja pośrednictwa pracy pomaga znaleźć pracowników i dopasować ich do Twojej oferty pracy. Zyskasz gwarancję, że działasz zgodnie z prawem, a pracownicy z Ukrainy zostali legalnie zatrudnieni. Niestety, wielu z nich wciąż wykonuje zlecenia "na czarno", ponieważ pracodawcy nie dopełnili formalności. Z nami możesz zapomnieć o wszelkiego rodzaju dokumentacji.
Dlaczego praca na polskiej budowie jest atrakcyjna dla pracownika z Ukrainy?

Dla pracownika z Ukrainy Polska jest dobrym miejscem do życia i do pracy. W rodzimym kraju nie może liczyć na godziwe zarobki, problemem jest też kryzys ukraińskiej gospodarki. Od 2017 roku obywatele ze Wschodu przybywający do naszego kraju w celach zarobkowych nie muszą mieć wiz. To czyni Polskę jeszcze bardziej atrakcyjną w ich oczach.

Oczywiście praca na budowie w Polsce nie jest łatwa. Ukraińcy pracują 57 godzin tygodniowo (po 9,5 godziny dziennie) przez 6 dni w tygodniu. Ten wydłużony czas pracy ma też swoje dobre strony. Przede wszystkim cudzoziemcy są w stanie sporo zarobić (średnio 2700 złotych netto). Jak widać, wynagrodzenie Ukraińców i Polaków w branży budowlanej jest zbliżone. Najważniejsze jednak dla obywateli ze Wschodu jest to, że praca w Polsce jest dla nich dostępna. Dotknięci bezrobociem i złymi warunkami na rynku pracy w swoim kraju, są w stanie wykonywać u nas swoje obowiązki sumiennie i rzetelnie.
Okiem polskich przedsiębiorców: dlaczego opłaca się zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Jak już wspomnieliśmy, polski rynek jest atrakcyjny dla ukraińskich pracowników. Warto jednak zobaczyć, co na ich temat sądzą polscy przedsiębiorcy. Statystyki pokazują, że są bardzo zadowoleni z zatrudniania cudzoziemców ze Wschodu. Ukraińcy do pracy podchodzą z szacunkiem, chcą podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe doświadczenie. Pracodawcy chwalą Ukraińców za zaangażowanie, motywację i chęć do pracy.
Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Jako agencja pośrednictwa pracy mamy bogate doświadczenie na rynku. Zaufało nam kilkudziesięciu pracodawców z kilkunastu branż. Zatrudniliśmy dla nich ponad 1000 pracowników (2017 rok). Współpracując z nami nie martwisz się o obsługę kadrowo-płacową i formalności związane z zatrudnianiem pracowników. Zajmujemy się wszystkim kompleksowo. Załatwiamy transport, zakwaterowanie i wsparcie w rodzimym języku obcokrajowców.

Znajdziemy dla Ciebie wykwalifikowanych pracowników i oddelegujemy do pracy w Twojej firmie. Oferujemy przejrzyste zasady współpracy. Jeśli chcesz zatrudnić pracowników na próbę, skorzystaj z leasingu pracowniczego. Przekonasz się, czy pozyskaliśmy dla Ciebie odpowiednich kandydatów.

Mamy przedstawicieli w 6 dużych miastach Europy Wschodniej, gdzie nasi rekruterzy szukają dla Ciebie najlepszych pracowników.

Nie pozwól, aby Twoja firma ucierpiała na skutek zmian na rynku pracy. Już teraz pomyśl o pracownikach z Ukrainy. Inwestycje infrastrukturalne nie mogą spowodować kryzysu Twojego przedsiębiorstwa. Na budowie przecież potrzebni są ludzie. Dzięki nam wywiążesz się ze zleceń i zminimalizujesz koszty zatrudnienia. Warto!

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia