Pracownicy z Azji - Agencja Pracy DP Workers
Background

Pracownicy z Azji - Rekrutacja pracowników

Eksperci od wschodnich rynków pracy. Rekrutuj najlepszych ludzi z DP Workers.

Dobór personelu jest jednym z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Nasza agencja pomoże Państwa firmie z jego doborem i organizacją pracy.


Pracownicy z Azji

Polskie firmy już od kilku lat narzekają na brak rąk do pracy. Czym jest to spowodowane? Na pewno zmniejszającym się bezrobociem. Do tej pory najbardziej pożądani byli pracownicy z Ukrainy, jednak ich napływ do naszego kraju jest wciąż niewystarczający. Odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku pracy jest pozyskiwanie pracowników z Azji. Przeczytaj, jak Ci w tym pomożemy.

Pracownicy

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników z Polski, Ukrainy, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Kazachstanu i z innych krajów.

Procedury

Maksymalnie uprościmy procedurę, minimalizując Twoje zaangażowanie.

Instytucje

Weźmiemy na siebie sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Proces rekrutacyjny pracownika rozpoczynamy po podpisaniu umowy, w związku z tym cała współpraca przebiega szybko i pomyślnie bez utraty cennego czasu oraz bez zbędnych formalności.

Szerokie spektrum kwalifikacji

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników tymczasowych z Ukrainy i Wschodu na terenie całej Polski. Dysponujemy obszerną bazą wykwalifikowanych pracowników narodowości polskiej jak i ukraińskiej, zainteresowanych pracą tymczasową na terenie naszego kraju. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z wielkimi międzynarodowymi firmami, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które korzystają niezmiennie z naszej pomocy w zakresie HR.


Jak zatrudnić pracownika z Azji?

Na polskim rynku pracy bardzo potrzebni są pracownicy z Azji. Rekrutacja nie jest prosta, ale my we wszystkim Ci pomożemy. Procedury prawne są dość skomplikowane, ale my je minimalizujemy. Co należy zrobić? Trzeba złożyć wniosek o zezwolenie podparty opinią starosty miejscowego (w zależności od położenia zakładu pracy w Polsce) o braku kadr miejscowych. W przypadku zawodów deficytowych taka opinia nie jest wymagana. Otrzymane zezwolenie przypisuje pracownika do pracodawcy, więc nie może on porzucić jej z dnia na dzień. Jednak wysokie zarobki i dobre warunki pracy przekładają się na atrakcyjność wielu ofert.

Proponujemy Ci leasing pracowniczy. Na czym on polega? Przedmiotem umowy nie jest pracownik, ale usługa, którą on wykonuje. Jej koszt możesz wliczyć do prowadzenia działalności firmy. Natomiast cała procedura zatrudnienia spoczywa na nas.


Pracownicy z Azji, czyli idą zmiany

O ile zatrudnienie pracownika z Ukrainy wiąże się ze skomplikowanymi i długotrwałymi procedurami, o tyle zatrudnienie pracowników z Azji jest o wiele łatwiejsze. Nie dziwi nas zatem fakt, że pracodawcy coraz częściej decydują się na ten krok.

Dopełniamy wszelkich formalności prawnych i dostosowujemy kadrę pracowniczą do potrzeb naszych klientów. Optymistyczne jest to, że prawo działa na Twoją korzyść. Od 1 lipca 2018 roku zmieniły się procedury prawne odnośnie do zatrudniania cudzoziemców z Indii. Chodzi między innymi o spawaczy. Dla Ciebie jako pracodawcy to naprawdę dobra wiadomość. Od wspomnianego 1 lipca 2018 roku z testów rynku pracy zwolniono 197 zawodów w 20 profesjach. Co to oznacza dla pracodawców? Dzięki temu nie muszą dostawać od starosty informacji o tym, że w kraju nie zaspokoją swoich potrzeb kadrowych (w wyniku przeglądów rejestrów osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz w przypadku negatywnego rozstrzygnięcia rekrutacji). Samo natomiast rozszerzenie listy zawodów skróci czas oczekiwania pracodawców na pracowników o 21 dni, a czasem nawet o jeszcze więcej. Stąd jasno wynika, że pracownika z krajów Dalekiego Wschodu będziesz mieć szybciej, niż się spodziewasz.
Kiedy warto zatrudnić pracownika z Dalekiego Wschodu?

Dzięki nam możesz zatrudnić pracowników z Nepalu, Bangladeszu, Indii czy Wietnamu. Najlepiej, abyś skorzystał z tego typu zatrudnienia, kiedy potrzebujesz wielu pracowników i dużego nakładu pracy, a w dodatku czas realizacji usługi ma być krótki. Do tego typu zadań sprawdzą się pracownicy tymczasowi właśnie z Dalekiego Wschodu.

Pracownicy z Azji sumiennie wykonują swoje obowiązki. Nic jednak dziwnego - pozyskujemy wyłącznie osoby kompetentne, o dobrych predyspozycjach zawodowych.

W Bangladeszu znajduje się centrum szkoleniowe. To tam pracownicy z Azji oczekujący na pracę w Polsce kształtują swoje umiejętności, jeśli chodzi o spawanie, szycie, operowanie wózkiem jezdniowym czy murarkę. Oprócz tego przyuczają się także do zawodu.
Pracodawcy w Polsce a problemy ze znalezieniem kadry

Wspomnieliśmy już o tym, że pracownicy z Azji to dla wielu firm wybawienie z problemów związanych ze znalezieniem kadry. W naszym kraju dość powszechna jest duża rotacja, co często prowadzi do przestojów w wykonywaniu prac. Pracowników z Azji możesz zatrudnić na rok lub nawet trzy lata. Zresztą sami cudzoziemcy są zainteresowania takim czasem pracy w naszym kraju. Jeśli weźmiesz pod uwagę ograniczenia związane z okresem zatrudnienia pracowników z Ukrainy, pracownicy z Dalekiego Wschodu wydają się bardzo atrakcyjni.

Możesz mieć więc z głowy dużą rotację i co za tym idzie konieczność ciągłego przyuczania do wykonywania określonych czynności.
Rynek pracy w Polsce - pracownicy z Azji potrzebni od zaraz!

Znajdziemy Ci nie pierwsze lepsze osoby do pracy, ale wykwalifikowanych pracowników. Nasza oferta jest dostosowana do wymagań rynku oraz wciąż zmieniających się aspektów prawnych. Pewnie do zatrudnienia pracowników z Azji zniechęcają Cię biurokratyczne procedury.

Co dla ciebie robimy?
-załatwiamy kwestie urzędowe - formalności praktycznie nie istnieją
-kontrolujemy pozwolenie na pracę - kwestiami prawnymi w ogóle nie musisz się przejmować,
-płacimy daniny publiczne - Ty po prostu zajmujesz się tylko wynagrodzeniem pracowników.
Wiemy, że Twoim problemem jest brak rąk do pracy.

Pozyskamy dla Ciebie pracowników z:
Indii,
Bangladeszu,
Nepalu,
Azerbejdżanu,
Uzbekistanu,
Kazachstanu.
Zapewnimy im zakwaterowanie, transport i wsparcie językowe. Proponujemy Ci dogodne zasady współpracy - jesteśmy elastyczni, więc pomożemy Ci, nawet jeśli szukasz całych zespołów pracowniczych do 150 osób.

Sytuacje awaryjne? Dla nas nie istnieją! W razie choroby pracownika czy jego skończonego pobytu w Polsce, szybko załatwimy Ci kolejną parę rąk do pracy.
Polska atrakcyjna dla cudzoziemców z Azji

Nie tylko polski rynek pracy jest atrakcyjny dla cudzoziemców. Nasze warunki bytu także. Wielu Azjatów nie pracuje w swoim kraju za pieniądze, a jeśli już cokolwiek zarobią, rzadko kiedy wystarcza im to, by godnie żyć. Pensje w Polsce są dla takich pracowników wysokie, co wpływa na ich dobrą motywację do pracy. To oczywiście działa na korzyść dla Ciebie - zyskujesz nie tylko lojalnych podwładnych, ale także takich, którzy solidnie wywiążą się z poleconych zadań.

Co Ty dajesz w zamian za rzetelną pracę? Dobre warunki zatrudnienia i możliwość przedłużenia kontraktu. To jednak nie wszystko. Agencja pracy taka jak nasza zadba o zakwaterowanie pracowników z Azji, ich ubezpieczenie zdrowotne oraz wyżywienie. Dzisiaj bariera językowa to już nie problem. Nasz koordynator projektu czuwa nad wszystkim i wspiera obcokrajowców w języku angielskim.

Nie rezygnuj z zatrudniania osób z Dalekiego Wschodu tylko z powodu formalności. Od tego jesteśmy my - agencja pracy. Wykorzystaj to, że coraz więcej osób z zagranicy poszukuje pracy na polskim rynku. Warunki współpracy z nami są przejrzyste - Ty zapewniasz dochód i zajęcie, my opiekujemy się Twoimi tymczasowymi pracownikami. Ich okres pracy możemy wydłużyć, więc nie musisz martwic się o niezrealizowane projekty czy to budowlane, czy jakiekolwiek inne

Wspierajmy polską gospodarkę. Jeśli mogą nam w tym pomóc cudzoziemcy, to dlaczego ich nie zatrudnić?

bg

Pozytywne rezultaty
Współpracy

Nasi obecni Klienci wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących z usługi leasingu pracowniczego. Wśród nich najczęściej wymieniane są:

Szybki czas realizacji zamówień 95%
Obniżenie kosztów zatrudnienia pracowników 87%
Brak kosztów rekrutacji i selekcji personelu 81%
Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym 70%

Adres

DP-WORKERS SP. Z O.O. ul. Kacza 3, 44-240 Żory

Kontakt email

rekrutacja@dpworkers.eu

Wyślij wiadomość

Kontakt telefoniczny

Tel : +48 577 020 300

Zadzwoń
Background

Posiadamy numer w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia